2022-07-15 14:01:58
 

Święto narodowe Francji

Z okazji Święta Narodowego Francji, 14 lipca br., Ambasador Francji w Polsce, Frédéric Billet wraz z małżonką Lydie Billet, zorganizował przyjęcie w ogrodach Rezydencji Francji w Warszawie. W uroczystości wzięli udział prof. Jacek Kuźmak, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych oraz prof. Mirosław Polak, Zastępca Dyrektora ds. Współpracy i Rozwoju.

Podczas przyjęcia Pan Ambasador podziękował Polakom oraz swoim rodakom za wsparcie okazane Ukrainie i jej obywatelom oraz wyraził podziw dla Ukraińców za ich odwagę i bohaterstwo. Zaznaczył, że francuska dewiza – Wolność, Równość, Braterstwo – ma dziś silny wydźwięk. Jednoczy Francję i Polskę w obliczu wojny w Ukrainie i w ich wspólnych działaniach na rzecz budowania Europy bezpiecznej, silnej i solidarnej. 

W czasie uroczystości przedstawiciele Instytutu mieli możliwość spotkania z przedstawicielami Ambasady w osobach Pani Marie-Christine Le Gal, Radcy ds. Rolnych dla Polski, Węgier, Estonii, Łotwy i Litwy oraz Pani Bożeny Bochenek, Attaché ds. Rolnictwa, oraz wymiany poglądów na temat współpracy naukowej z jednostkami francuskimi, jako kontynuacja ustaleń ze spotkania w Instytucie w dniu 28.10.2021.

Przydatne linki